YENİ ÜYEYE ÖZEL "SEGMEN10" KODU İLE %10 İNDİRİM!

Kahvaltıda Enerji Veren Besinler veya Kahvaltıda Masasında Neler Olmalı?

 

Kahvaltı günün ilk ve en önemli öğünüdür. Kahvaltı bazı insanlar için günlük yaşamlarında önemli bir öğün iken, bazıları için kahvaltı bir zaman kaybıdır. Bununla birlikte, sağlıklı ve düzenli bir kahvaltı, güne doğru başlamanıza yardımcı olacaktır. Türk kültüründe kahvaltının, büyük sofralarda sabahın erken saatlerinde başlayıp öğleden sonra geç saatlere kadar devam etmesi gibi Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma geleneklerle büyük bir yeri vardır. Ayrıca, kan şekerini dengelediği için kahvaltının sağlık için önemi de yapılan çalışmalarda görülmüştür ve güne kahvaltı ile başlayan kişiler gün boyu tok hissettikleri için daha az besin tüketirler. Seğmen bal içeriği doğal ve katkısız oluşu kahvaltıda tüketerek enerjinin yanı sıra sağlık açısından da vücuda katkı sağlar. 

Sağlıklı Bir Kahvaltı İçin Neler Tüketmeliyiz

Vaktiniz kısıtlı da olsa sabahları hazırlayabileceğiniz pratik ve çok yönlü seçenekler ve Seğmen kahvaltılık çeşitleri ile sağlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz. Sağlıklı bir kahvaltının faydaları;

Daha fazla vitamin ve mineral alırsınız

Daha az yağ ve kolesterol tüketirsiniz

Sabah dikkatinizi ve üretkenliğinizi artırırsınız

Kilonuzu kontrol edersiniz

Daha az kolesterol emdiğiniz için, vücudunuz kalp hastalığı riski azalır.

Uyandıktan sonraki ilk bir buçuk saat kahvaltı yapmayın: Uyandıktan çok sonra kahvaltı yapmak metabolizmamızı o ana kadar yavaşlatır. Artan mide asidi bazen bizi daha huzursuz edebilir. Ayrıca geç kahvaltı, besin tüketimi riski de o kadar yüksek. Bu tür karbonhidratlar, proteinler ve yağlar çok önemlidir. 

Kahvaltıda Reçel ve Bal Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

Bal her zaman şifa kaynağı olmuştur. Kahvaltıda aç karnına bal yemek soğuk algınlığına karşı vücut direncinin koruduğu bilinmektedir.

Reçel ürünlerinin keklerde ve çöreklerde kullanılması muhtemeldir. Bu nedenle, herkes için vazgeçilmez olmasının nedenlerinden biri size sunulur. Seğmen reçel ürünleri, insanların kahvaltı ve tatlı ürünlerini süslemelerine yardımcı olabilecek en iyi ürünlerdir. Genel olarak Reçel yapımında iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden ilkinde meyve önce şeker içinde muhafaza edilerek reçel haline getirilmekte, ardından kaynatma işlemine geçilmektedir.

İkinci yöntemde reçel kaynatılarak meyve veya sebze reçeli şurubu haline getirilmeye hazır hale getirilir. Reçel ürünleri arasında en çok karadut reçeli, incir, çilek, kiraz, vişne, ayva, narenciye, ahududu, portakal, gül ve böğürtlen satışı yapılmaktadır. Reçel, birden fazla meyve ve sebze türünden, en fazla yukarıda belirtilen meyve ve sebzelerden yapılabilir. Çünkü bu sebzeler insan sağlığı için çok önemlidir. Herkes için sağlıklı ve daha sağlıklı beslenme fırsatı bulan Seğmen kahvaltılık ürünleri ile kahvaltınıza renk katın.

Karadut reçeli, incir, çilek, vişne, ayva, narenciye, ahududu, portakal, gül ve böğürtlen başta olmak üzere satılan reçellerin neredeyse tamamının kahvaltınıza renk katmanıza yardımcı olacak.

Bal mükemmel bir antioksidandır. Düzenli olarak tükettiğinizde vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Anti bakteriyel özelliği ile de cildi güzelleştirir. Kilonuza dikkat ediyorsanız şekerli ve şekerli yiyeceklerden az tüketilmesi önerilir.  Ancak bal buna dahil değildir. Bal metabolizmanızı geliştirir ve kilo vermenize yardımcı olur.

Kahvaltıda Enerji Veren Yiyecekler Nelerdir?

Erken uyanmak bazıları için bir yaşam biçimi olabilirken bazıları için gerçek bir kâbus olabilir. Ve bu iki gruptan hangisine ait olduğumuz önemli değil; çoğumuz koşullar (iş hayatı, çocuklar vb.) nedeniyle sabahları erken kalkmak zorunda kalıyoruz. O halde bu zorunluluğu kendimize eziyet etmek yerine, onu nasıl daha da iyileştirebiliriz diye bakmamız gerekiyor. Meyvenin ne kadar faydalı olabileceğini hepimiz bildiğimiz için elma düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Fruktoz içeriği sayesinde vücudumuzun şeker ihtiyacını doğal olarak karşılar. Bu nedenle vücuda enerji sağladığını tahmin etmek zor değil.

Çikolata kilo aldırıcı etkileri nedeniyle yaygın olarak tüketilmese de enerji verdiği açık. Yani bazı sabahlar kahve içerek pilinizi şarj etmeye çalışmak yerine, aynı enerjiyi bir parça bitter çikolata tüketerek elde edebilirsiniz. Güne size sadece yardımcı olan proteinle başlayın. Daha uzun süre tokluk ve vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Hızlı bir şekilde. Sabahları yorgun uyanmanızın ana nedenlerinden biri demir ve çinko eksikliğidir. Yumurta da demir ve çinko açısından zengindir

Tam tahıllar ve yulaf, Tam tahıllar gün boyunca kan şekerinizi dengelemekle kalmaz, çinko ve içerdiği B vitaminleri ile güne başlamanıza yardımcı olur. Ayrıca önemli bir antioksidan kaynağıdırlar.

Badem, bitki bazlı bir protein kaynağıdır. Ayrıca doymamış yağlar açısından da zengindir. Sabahları tükettiğiniz kavrulmuş badem hem size enerji verir, bilişsel performansınızı artırır, hem de metabolizmanızı hızlandırır ve sizi uzun süre tok tutar. Uykudan sonra yavaşlayan metabolizmamızın hızla güne adapte olabilmesi için kahvaltıda proteine ​​ihtiyaç vardır. Bu nedenle kahvaltıda sadece simit veya hamur işleri gibi düşük proteinli karbonhidratlar yemek veya sadece meyve yemek sağlıklı bir kahvaltı değildir.

Lifsiz kahvaltı: Kahvaltıda herhangi bir şekerli mısır gevreği yemek sizi buğday bazlı tahıllardan veya müsliden çok daha hızlı acıktırır. Kahvaltıda lifli yiyecekler yemek, daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle tam tahıllı ekmekler, gevrek sebzeler, yulaf ezmesi, çiğ sebzeler gibi tam tahıllı ekmekler gibi lif kaynaklarından tercih edilmelidir

Kahvaltıyı yağsız yapın: Yağ, günlük beslenmemizde yer alması gereken besinlerden biridir. Yağsız bir kahvaltı hem tatsız hem de tok hissettirmiyor. Peynir, tereyağı ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar içeren yiyeceklerden biri kahvaltıya dahil edilmelidir. Tereyağı gibi katı yağların kontrolsüz tüketimi kalp sağlığı için son derece tehlikelidir.

Tek Kullanımlık Mini Kahvaltılar ile Misafirlerinize Şık Kahvaltı Sofrası Hazırlayın 

Hazır halde alabileceğiniz tek kullanımlık piknik grubu kahvaltılıklar kahvaltılıklar ile güzel bir sabah kahvaltısı hazırlayabilirsiniz. Mini paketler de bulunan; bal, reçel, tereyağı, zeytin, beyaz peynir, çikolata, helva, gibi çeşitler ile misafirlerinize pratik bir kahvaltı hazırlamanız mümkündür. 

Kayısı, gül, çilek, vişne gibi Birbirinden farklı reçeller ile kahvaltınızı süsleyebilirsiniz. Tek kullanımlık Mini kahvaltılıklar ile fazla israfında önüne geçmek mümkündür. 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...