YENİ ÜYEYE ÖZEL "SEGMEN10" KODU İLE %10 İNDİRİM!
Harnup Pekmezi
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Harnup Pekmezi
 • Harnup Pekmezi

Organik Harnup Pekmezini Keşfederek Tüketin

Harnup pekmezi bir diğer adıyla keçiboynuzu pekmezi olarak bilinir. Bu pekmez harnup meyvelerinden üretilir ve renklendirici içermez. Öncelikle meyvenin çekirdekleri çıkarılır. Ardından soğuk sıkım yöntemi ısı kullanılmadan uygulanarak işlem tamamlanır. Faydaları ve içerdiği zengin içerikler ile birçok kişi tarafından sevilir.

İhtiyacınıza Uygun Harnup Pekmezi Seçimi Yapın

Keçiboynuzu pekmezi satın almada doğal ve organik olmasına dikkat etmek gerekir. Üretim aşamasında herhangi bir rafine edilip edilmemesi kontrol edilmelidir. Çünkü eğer rafine edilmiş bir pekmez satın alınırsa besin değerini kaybetmiş olabilir. Bundan dolayı işlenmemiş harnup pekmezi seçimi önem taşır.
Keçiboynuzundan elde edilen harnup pekmezi sağlıklı bir tatlandırıcıdır. Bu pekmez farklı ihtiyaçlara göre çeşitlendirilir. Bahsedilen hürnap pekmez çeşidi aşağıdaki gibidir:
Organik Keçiboynuzu Pekmezi
Seğmen doğal harnup pekmezi meyvelerden üretilir. Besin anlamında zengin içeriklere sahiptir. Tat noktasında kendine ait bir lezzeti vardır. 400 ve 800 gr şeklinde iki kavanozda sizlere sunulur. İhtiyacınız olan gramajı sayfamızı inceleyerek rahatlıkla satın alabilirsiniz.
Normal pekmeze kıyasla daha yoğun bir kıvama sahip olduğu görülür. Yapımında soğuk sıkım kullanıldığı için besin maddeleri korunur. Keçiboynuzu özü ve pekmezi yapımında farklı özellikler bulunur. Öz yapımında çekirdek kullanılır. Pekmez kısmında ise çekirdekler ayrılır ve doğallığı bozulmadan işlem tamamlanır. Bununla birlikte ikisi de faydalı besinler olarak karşınıza çıkar.

Harnup Pekmezini Tüketme Yöntemlerini Deneyin

Harnup pekmezi tüketmek damak tadınıza göre değişiklik gösterir. Sağladığı faydalar neticesinde birçok yerde kullanılır. Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar bu ürünü kullanabilirsiniz. Bununla birlikte tek başına suyla karıştırarak tüketmeniz hâlinde vücudunuza katkı sağlayabilirsiniz. Size fikir verecek bazı kullanım alanları aşağıdaki gibidir:
 • Tatlandırıcı olarak sıcak içeceklerinizde kullanabilirsiniz.
 • Hamur işlerine veya tatlılarınıza şeker yerine pekmez koyabilirsiniz.
 • Sabahları kahvaltıda ekmek veya yoğurtla tüketebilirsiniz.
 • Sebze ve et yemeklerini yaparken marine etme kısmında kullanabilirsiniz. Bu, eti daha yumuşak ve lezzetli kılar.

Faydalarıyla Keçiboynuzu Pekmezini Anlayın

Organik keçiboynuzu pekmezi tüketmek neye iyi gelir derseniz sağlığınız için oldukça faydalıdır. İçerdiği yüksek vitamin ve mineral değerleri ile vücut sistemini dengeler. Bununla birlikte:
 • Kan Şekeri Seviyesini Düzenler
 • Kan şekerini dengeleyerek kontrol altında tutulmasını sağlar.
 • Sindirim Sistemine Katkı Sağlar
 • Bağırsak sağlığını korur ve olası sorunları minimuma indirir.
 • Antioksidan Özelliğine Sahiptir
 • Yaşlanma ve hastalıkların önüne geçer.
 • Demir ve Kalsiyum Kaynağıdır
 • Kemik sağlığını korur ve demir eksikliğini önler.

Harnup Pekmezi ile Keçiboynuzu Özünü Karşılaştırın

Keçiboynuzu pekmezi ve özü aynı içeriğe sahiptir. Karşılaştırma yaparak tüketmek daha yararlı sonuçları ortaya çıkarır:
 • Harnup özü pekmeze kıyasla daha yoğun bir kıvamdadır.
 • Pekmezde soğuk sıkım uygulanırken özde çekirdekler birdir. İkisinde de presleme yöntemi tercih edilir.
 • Öz daha yoğun olduğundan su ile tüketilebilir. Pekmez sıvıdır ve direkt tüketilebilir.
 • Elde edilme yöntemleri sayesinde iki üründe besin değeri kaybı olmaz.
 • İçerdiği değerler ve kalori miktarları farklıdır.

Seğmen Keçiboynuzu Pekmezi Fiyatlarından Yararlanın

Harnup pekmezi fiyatı; marka ve miktara göre farklılık gösterir. Üretim yönteminde kullanılan sıkım, fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer alır. Diğer fiyatlarla karşılaştırıldığında benzer fiyatların olduğu görülür. Keçiboynuzu pekmezi fiyatları ne kadar derseniz 45 TL - 84 TL arasında değişir.
Seğmen harnup pekmezine ulaşmak için sayfamızı ziyaret edebilir, size uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Doğal ve kaliteli bir ürün almak için güvenilirliği ile ön plana çıkan Seğmen markasını tercih edebilirsiniz. Avantajlı hizmetle sepetinize eklediğiniz ürün hızlı bir şekilde size ulaşır. Ayrıca son kullanma tarihi gibi önemli faktörler dikkat edilerek teslim edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Keçiboynuzu pekmezini kimler kullanamaz?

Hünnap pekmezi doğal bir tatlandırıcıdır. Ancak şeker içerdiği için şeker hastaları kullanmadan önce dikkat etmelidir. Fazla tüketildiği takdirde bazı sorunlarla karşılaşılır. Bundan dolayı tek veya başka bir yiyecekle tüketildiğinde aşırıya kaçmamak gerekir.

Harnup pekmezi saklama koşulları nelerdir?

Keçiboynuzu pekmezinin kapağını açmadan serin ve kuru ortamda muhafaza etmelisiniz. Son kullanma tarihi kadar saklama koşulları da önem taşır. Kapağı açtığınız zamandan sonra normal oda koşullarında tutmanız yeterlidir. Bununla birlikte kullanmadan önce çalkalamayı unutmamanızda fayda vardır.

Harnup pekmezi hangi vitaminleri içerir?

Harnup meyvesinden yapılan pekmez sağlığa yararlı olmasıyla sık tercih edilir. Kalsiyum, magnezyum ve yüksek lif gibi birçok besin değeri içeriğinde vardır. Organik bir pekmez almak istiyorsanız Seğmen keçiboynuzu pekmezini güvenle tercih edebilirsiniz.

Harnup pekmezi şeker içerir mi?

Keçiboynuzu pekmezi içeriği gereği şeker barındırır. Ancak doğal bir tatlandırıcı niteliği taşır. Düşük glisemik indeksine sahip olmasıyla kan şekerini artırmaz. Bundan dolayı tek başına veya yemeklerle tüketildiğinde oranı iyi ayarlamak daha yararlıdır.

Keçiboynuzu harnup pekmezini ne kadar tüketmek gerekir?

Harnup pekmezi kilo yapar mı sorusu tüketen kişiler tarafından merak edilir. Sanıldığı aksine kilo verdirmede yardımcı olur. Burada dikkat etmeniz gereken şey oranlı ve yeterli bir şekilde ölçüsünü ayarlamaktır. Birçok diyette yer alan bu besin kaynağını günde bir veya iki kaşık tüketmek yeterlidir.

Bir porsiyon harnup pekmezi kaç kaloriye denk gelir?

Şekerli bir tada sahip keçiboynuzu pekmezi kalorisi tüketime bağlıdır. Yani günde bir kaşık tüketmeniz hâlinde yaklaşık 27 kcal alırsınız. Önerilen tüketim miktarı günde bir veya iki porsiyondur. Bu nedenle doğru tüketimde kilo alımınız engellenir.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...