YENİ ÜYEYE ÖZEL "SEGMEN10" KODU İLE %10 İNDİRİM!
Hakkımızda

Seğmen: Lezzetin Kökleri, Geleceğin Tadı

Türkiye’nin köklü, güçlü, yerli ve milli markası olan Seğmen, gücünü bu topraklardan alarak lezzet kültürümüzün geçmişi ile geleceğinin ortak noktasını temsil eder. Ankara, 1938 yılında, üç kardeşin birlikteliği ile başlayan bu serüven, 1958 yılında kolektif şirkete dönüşerek mütevazı bir bakkaldan toptancılığa ve küçük çaplı imalatlara uzanmıştır. 1970'li yıllarda ilk fabrikasını Ankara/Siteler’de kuran Seğmen, 1975 yılında gelişmiş teknoloji ürünü makineler ithal ederek üretim kalitesini artırmıştır. 1987 yılında anonim şirkete dönüşen Seğmen, üretim sürecini İskitler fabrikasında sürdürerek sürekli gelişim göstermiştir.

Artan talep doğrultusunda, üretim kapasitesini ve teknolojisini yenileyerek 2008 yılında Sincan Organize Sanayi Bölgesindeki yeni tesislerine taşınmıştır. Köklü ve geleneksel aile şirketi olan Seğmen, ticari faaliyetlerini büyük bir başarıyla sürdürmekte, geleneksel damak tadımıza uygun sağlıklı ve güvenilir ürünler üretmektedir.

En iyiyi sunmak anlayışı ile ürünlerini sizlerle buluşturan Seğmen; geleneksel ve ekstra geleneksel reçel, diyabetik ve şeker ilavesiz reçel, bal, helva, diyabetik helva, fındık ezmesi, tahin, pekmez, lokum, tahinli pekmez, baharat ve bakliyat çeşitlerini herhangi bir katkı ve koruyucu madde eklemeksizin sofralara getirmektedir.

Türkiye'nin Seğmen’e duyduğu güven, 2015 yılında Sincan OSB’de açılan ikinci fabrikayla daha da pekiştirilmiştir. Bu fabrikada bal ve fındık ezmesi üretimine devam eden Seğmen, geleneksel lezzetlerini üstün teknoloji ile buluşturarak ürünlerini 40’ın üzerinde analiz yapıldıktan sonra tüketicilerle buluşturur. Bal işleme sürecinde yapılan titiz analizlerle Türkiye’nin dört bir yanından gelen farklı türdeki balların kalitesi garantilenmektedir.

Seğmen, Sincan OSB'deki üçüncü fabrikasının ardından Afyonkarahisar Çay ilçesinde dördüncü fabrikasını açarak, 1 Mayıs 2024 tarihinde üretime başlamıştır. Bu tesis, yıllık 20.000 ton meyve ve sebze işleme kapasitesi ile bölgesel kalkınmaya büyük katkı sağlamaktadır. İstihdam ve yenilikçi ürünlerle geleceğe yatırım yapmaya devam eden Seğmen, ikinci faz inşaatıyla kapasitesini daha da artırmaya devam edecektir.

ISO ve HACCP kalite güvence sistemleri dâhilinde sürdürülen üretim süreci, laboratuvar kontrolünde ve yüksek standartlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Seğmen, katkı ve koruyucu madde kullanmadan en doğal hâliyle ürünlerini tüketicilere sunmaktadır.

Artan üretim kapasitesi ile Seğmen, günde 60 ton reçel, 20 ton helva, 20 ton bal, ve diğer ürünlerin üretimini gerçekleştirebilmektedir. Ürünleri, ulusal ve yerel market zincirleri, turizm işletmeleri, askeri birlikler, hastaneler ve diğer toplu tüketim merkezlerinde tercih edilmektedir. Kaliteli ürünleri sayesinde ürün gamını genişleten Seğmen, daha fazla kişiye ulaşarak Türkiye'ye teşekkür borcunu ifade etmektedir. Seğmen'i özel yapan; tarladan fabrikaya, üretimden tüketime emek veren her bireyin katkısıdır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...