YENİ ÜYEYE ÖZEL "SEGMEN10" KODU İLE %10 İNDİRİM!
Dut Pekmezi
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Dut Pekmezi
  • Dut Pekmezi

Aromasını Adından Alan Dut Pekmezi

Dut pekmezi, dut meyvesinden yapılan bir pekmez olarak karşınıza çıkmaktadır. Özellikle kahvaltılarda sıkça görülen pekmez, kişiler tarafından sevilmektedir. Belli üretim aşamalarından geçerek farklı çeşitlere ayrılmaktadır. İster sıvı isterseniz de yoğun olarak pekmezin çeşitlerinden damak tadınıza uygun olanı seçebilirsiniz.
Aroma ve lezzet noktasında dut pekmezi çeşitleri bulunmaktadır. Yapılırken siyah, beyaz ve kırmızı dut kullanılmaktadır. Bu dutların suyundan elde edilmektedir ve buna göre tadı ortaya çıkmaktadır. Üretildiği yere göre değişkenlik göstererek sizlere sunulmaktadır. Bazen acı bazen ekşi tatlara sahip olmaktadır. Bununla birlikte meyvenin cinsine bağlı olarak tat değişikliği görülmektedir.

Farklı Lezzetlerle Tüketebileceğiniz Dut Pekmezi Çeşitleri

Dut pekmezi çeşitleri sağlıklı ve lezzetli olmalarıyla bilinmektedir. Hem tek başına hem de katıldığı yemeklerde lezzetli bir rol oynamaktadır. Tek başına veya yemeklerinize katarak bu eşsiz lezzeti yakından tadabilirsiniz. Ayrıca içeceklerinize ekleyerek farklı lezzetlerle birleştirebilir, doğal tatlandırıcı olarak kullanabilirsiniz.
Seğmen dut pekmezi sizlere farklı gramajlarda sunulmaktadır. 400 gr veya 800 gr şeklinde olan kavanozlardan istediğinizi seçebilirsiniz. Kahvaltıda tüketebileceğiniz yararlı besinlerden biri olmaktadır. Hatta sabahları süt veya yoğurt ile karıştırarak tüketmeniz oldukça fayda sağlamaktadır. Bununla birlikte:
Tatlılarınızda Kullanın
Dut pekmezi neye iyi gelir derseniz en sağlıklı tatlandırıcılardan biridir demek mümkündür. Yapacağınız tatlılara şeker yerine pekmez koyabilirsiniz. Bu hem lezzeti hem de besin değerini artıran bir faktör olmaktadır. Kurabiye, pasta ve dondurma gibi tatlılara katabilirsiniz. Bununla birlikte pekmeze alternatif olarak çeşitli muz ve elma gibi meyveler de katılmaktadır.
Salatalarda Tüketin
Dut pekmezi nasıl tüketilmeli sorusunun cevabı sizin damak tadınıza göre değişmektedir. Çünkü salatalarla birlikte tüketebileceğiniz gibi tek başına da tüketebilirsiniz. Ayrıca lezzet artırma olarak etkileri yakından görülmektedir. Birkaç kaşık salatanız için ideal bir ölçüdür. Salatanıza ek olarak ekleyebileceğiniz fındık ve nar taneleri yine doğal tatlandırıcı olarak görülmektedir.
Sıcak İçeceklerinizde Kullanın
Sabahları aç karnına dut pekmezi faydalarını yakından görmek için sıcak içeceklerinizde kullanabilirsiniz. Çay, süt ve kahve gibi içeceklerinize 2 - 3 çay kaşığı pekmez katabilirsiniz.
Et Yemeklerinde Kullanın
Et marinasyonlarını lezzetlendirecek bir tat pekmezdir. Bu ürünü katarak et yemeklerinizin lezzetini artırabilirsiniz. Köfte ve ızgara gibi yemeklere ise sos şeklinde kullanarak afiyetle tüketebilirsiniz.

Doğallığı Yapılışından Gelen Dut Pekmezi

Organik dut pekmezi yapımı dut ağaçlarından toplanan meyvelerden yapılmaktadır. Özellikle yaz aylarında dut ağacı meyve vermektedir. Hem pekmez hem de marmelat yapmak için bu ağaçtaki meyveler kullanılmaktadır.
Üretim sürecinde en kaliteli ham maddeler kullanılır. Doğallığı da buradan gelmektedir. Sadece dutun kaynatılarak suyunun buharlaşması sağlanmaktadır. Böylelikle doğallığını yapılışından almaktadır. Rafine şeker içermediği için doğal bir tatlandırıcı olarak bilinmektedir. Bununla birlikte içerdiği; vitamin, mineral ve antioksidanlar bakımından zengindir.

Neden Dut Pekmezi Tüketmeniz Gerektiğini Anlayın

Dut pekmezi faydaları doğal bir ürün olması nedeniyle sağlıklı bir besin olarak bilinmektedir. Özellikle Doğu Karadeniz bölgesindeki ağaçlardan elde edilmektedir. Diğer adıyla karadut pekmezi diye tanınmaktadır. Hem sağlık hem de lezzet noktasıyla birlikte önemli olmasının nedenleri şunlardır:
Demir İçeriği Yüksektir
Dut pekmezi tüketmek kansızlığa (anemi) iyi gelmektedir. İçerdiği yüksek demir oranı ile tedaviye yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte vücudunuzda demir eksikliğini önleme faktörü olarak bilinmektedir.
Kansere Karşı Koruyucu Etkiye Sahiptir
Antioksidanlar ile kansere karşı koruyucu bir etki görevi görmektedir. Farklı lezzetlerle tüketerek dut pekmezi faydalarını daha yakından görebilirsiniz.
Kemik ve Diş Sağlığına Faydalıdır
Zengin mineraller; kalsiyum, fosfor ve magnezyum mineraller ile güçlendirici bir özelliğe sahiptir. Özellikle kalsiyum gibi diş yapısının temel mineraline katkıda bulunmaktadır. Kemik ve dişlerin daha güçlü olmasını sağlamaktadır.
Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
Sabahları kahvaltıda pekmez tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Karadut pekmezi C vitamini içerdiğinden farklı besinlerle karıştırmak hem lezzetli hem faydalı olmaktadır.
Enerji Verici Etkiye Sahiptir
Gün içinde bir iki kaşık pekmez tüketmek enerji vermektedir. Böylece tüm gün boyunca enerji depolayarak gündelik performansınızı artırabilirsiniz. Ayrıca yorgunluğunuzu atmak için iyi bir seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır.

Bütçe ve Sağlık Dostu Dut Pekmez Fiyatları

Dut pekmezi fiyatları kavanoz büyüklüğüne göre değişmektedir. Yani gramaja göre belirtilen fiyatlar; 45 TL - 84 TL arasındadır. Her evin olmazsa olmazı ürünlerini sayfamızı ziyaret ederek görebilirsiniz. En uygun fiyatları ve kaliteli ürünleri sizlere özenle sunuyoruz.
Seğmen olarak güvenilir ödeme seçeneklerimizle dut pekmezi ihtiyacınızı gideriyoruz. Dut pekmezinin kilosu ne kadar derseniz gramajları ve fiyatlarını yakından inceleyebilirsiniz. Kolay bir şekilde temin ederek kahvaltılarınıza lezzet katabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sayfamızdaki gramaj seçeneklerinden birini seçmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Dut pekmezi satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Dut pekmezi satın alırken dikkat etmeniz gereken faktörler aşağıdaki gibidir:

  • Doğallığı

  • Pekmezin rengi
  • Kıvam durumu
  • Tat kalitesi
  • Şeker miktarı
Seğmen karadut pekmezi sizlere organik yapı ve kalitesiyle birlikte gelmektedir. Uygun fiyatlarla üstün bir kaliteden yararlanmak için ürünü daha yakından inceleyebilirsiniz.

En uygun dut pekmezini nereden alabilirim?

Satın alımlarda önemli olan pekmezin organik ve sağlıklı olmasıdır. Seğmen dut pekmezi kaliteli ve doğal bir şekilde uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Online olarak hızlı ve kolaylıkla alabileceğiniz bu ürünü farklı gramajlarda görebilirsiniz.

Neden dut pekmezi tüketmeliyim?

Sağlıklı olmasıyla birlikte dengeli bir tatlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Sindirime yardımcı olarak içerdiği antioksidan ve vitamin değerleriyle besleyici olmaktadır. Böylesine zengin bir içeriğe sahip besin aynı zamanda demir eksikliğini tamamlama işlevine sahiptir.

Dut pekmezini diğer pekmezlerden ayıran şey nedir?

Diğer pekmezlere nazaran daha az şeker içermektedir. Bu nedenle kan şekerini yükseltme gibi bir risk teşkil etmemektedir. Bununla birlikte tatlandırıcı olarak tercih edilmektedir. Hem daha az kalorili olması hem de sağlıklı olması pekmez seçiminde önemlidir.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...