Seğmen Dut Pekmezi Kavanoz 400g

28,82 TL
24 saatte kargo 24 Saatte Kargoda
Güvenli Ödeme
Kolay İade
 • Ürün Özellikleri

  Seğmen Dut Pekmezi Kavanoz 400Gr

  Dut pekmezi diğer adıyla karadut pekmezi kahvaltılık besinlerden biridir. Tüketimi her ne kadar masum bir gıda olarak tespit edilmiş olsa da hangi pekmezi tükettiğiniz oldukça önemli bir detaydır. Olması gerekenden fazla kaynatılmış olan pekmezleri tüketmek sağlık açısından zararlıdır. Bu yüzden satın aldığınız ürünlerin ideal koşullara uygun şekilde üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz.

  Dut Pekmezi Nasıl Tüketilmelidir?

  Yapısının yoğun olmasından dolayı daha çok tahin ile karıştırılarak tüketilmektedir. Ancak tek başına tüketilmesinde de herhangi bir sorun yoktur. Kansızlık sorunu yaşayanlar zinde hissetmek için günün herhangi bir saatinde 2-3 yemek kaşığı tüketebilirler. Halk arasında kansızlığa iyi geldiğine inanılan bu ürünün kanıtlanmış tıbbi bir belgesi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra çay ve süt gibi içeceklerin içerisinde ilave edilerek de tüketilebilir. Aynı zamanda tatlı yaparken şeker kullanmak istemeyenler için müthiş bir alternatiftir. Kek, kurabiye gibi ev yapımı atıştırmalarınızda tatlandırıcı olarak doğal bir arayış içerisindeyseniz bu ürün oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Tariflerinizi daha sağlıklı bir o kadar da lezzetli hale getirmektedir.

  Dut Pekmezinin Faydaları

  Zengin bir içeriğe sahip olan karadut pekmezi yıllardır tüketilen bir üründür. Dut pekmezi kan yapar mı? Hangi hastalıklara iyi gelir? Gibi soruların cevabı için yapılan araştırmalar sonucu tespit edilen dut pekmezi faydaları tamamen halk arasında yaygınlaşmış bilgilerdir. Tıp biliminde bu gıdaların herhangi bir hastalığı iyileştirici özelliği saptanmamıştır. Ancak beslenme rahatsızlıkların giderilmesini destekleyici önemli bir faktör olduğu için yaygın olarak bilinen ve inanılan faydalarından bazıları şu şekildedir:

  • Öksürüğü azaltabilir. İltihaplanmayı önleyici etkisi olduğuna inanılır.
  • Mide rahatsızlığı olan kişilerin midesini rahatlattığı düşünülür.
  • Kemiklerin güçlenmesini desteklediği kabul edilerek tüketenler de oldukça fazladır.
  • Kolesterolü dengelemeye yardımcı olduğu iddia edilir.
  • Çocuklarda meydana gelen pamukçuk için faydalı olduğu öne sürülür.
  • Gün içerisinde enerjik hissetmek için kullananlar da vardır.

  Dut Pekmezi Satın Al 24 Saatte Kargoda!

  Her evde olmazsa olmaz dediğimiz ürünler arasında yer alan kaliteli dut pekmezi ihtiyaçlarınız için Seğmen marka ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Tamamen güvenilir içeriğe sahip dut pekmezi ihtiyacınızı Seğmen markasından uygun fiyatlarla ve güvenilir ödeme seçenekleriyle giderebilirsiniz. Dut pekmezi fiyatı gramlara göre farklılık gösterse de en uygun fiyatları her zaman Seğmen’de bulabilirsiniz.  Sepetinize eklediğiniz ürünleri adrese teslimat hizmetiyle kolayca temin ederek kahvaltılarınıza lezzet katabilirsiniz.


  Saklama Koşulları
  Dut Pekmezi, kapağı açılmadığı müddetçe (vakumlu halde) serin ve kuru ortamda muhafaza edilebilir.

  Rutubetsiz bir yerde ve normal oda koşullarında son kullanma tarihine kadar bozulmadan saklanabilir.

  Kullanmadan önce çalkalayınız.

   
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.