YENİ ÜYEYE ÖZEL "SEGMEN10" KODU İLE %10 İNDİRİM!
Ahududu Reçeli
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Ahududu Reçeli
 • Ahududu Reçeli

Ahududu Reçeli

Ahududu reçeli ile güne mutlu enerjik başlayabilirsiniz! Gündelik yaşamda büyük bir öneme sahip olan kahvaltı, gün içinde dinç kalmayı da sağlar. İyi bir kahvaltı dendiğinde akla gelen bazı gıdalar bulunur. Bu vazgeçilmez gıdalardan biri de ahududu reçeli çeşitleridir.
Kahvaltı sofralarını eşsiz lezzetiyle taçlandıran ahududu reçelleri özel bir aromaya sahiptir. Ahududuların ufak bir şekilde parçalanması ve şeker ilave edilmesiyle hazırlanan ürün, farklı şekillerde tüketilebilir. İstenilen meyveleri parçaladıktan sonra üzerine uygun ölçüde şeker eklenir ve harmanlanır.
Çileğe benzeyen şekli ile herkesin severek tükettiği ahududu, orman meyvelerinden biridir. Kırmızı renkli, etli ve sulu meyvelerden biri olan ahududu; genellikle reçel, marmelat ve şurup gibi formlarda tüketilir. Kahvaltı sofralarındaki yerini hiç kaybetmeyen ahududu reçeli faydaları ile de tercih sebebidir.
Toksin attırıcı özelliği ile kanı temizleyen ahududu reçeli, boğaz ve bademcik ağrılarını gidermek konusunda oldukça etkili olabilir. Farklı birçok faydası bulunan ahududu reçelinin hafif mayhoş tadı ve koyu kıvamı, orman meyvelerinin egzotik lezzetini sofranıza taşır.
Ahududu reçeli; marka, yapılış şekli ve gramajına göre farklı çeşitlere ayrılır. Sayfamızda ahududu reçelinin 380 gr, 800 gr ve 100 gr gibi farklı gramajdaki çeşitlerini bulabilir, sofralarınızı bu eşsiz lezzet ile tatlandırabilirsiniz.

Her Damak Zevkine Hitap Eden Ahududu Reçeli Faydaları

Ahududu reçeli benzersiz tadı ve sağlığa olan olumlu etkilerinin yanı sıra köklü bir tarihe sahip olmasıyla da dikkat çeker. Osmanlı döneminin yüksek itibarlı tatlıları arasındaki ürün, büyük faydaları fark edildikten sonra sadece tatlı olarak değil, tıbbi olarak da üretilmiştir.
Hatta yalnızca reçel üretiminde kullanılacak meyvelerin yetiştirildiği özel bahçeler olduğu da bilinir. Günümüzde çok sevilen lezzetlerden biri olan ve ünü tüm dünyaya yayılan ahududu reçeli tarihi, Osmanlı Devleti’nden bile öncesine dayanır.
Arap Müslümanlar, 7. yüzyılda şeker kamışını keşfetmiş ve şeker kamışından şerbet hazırlamıştır. Türk Müslümanlar da şerbet kullanarak meyvelerini bozulmaktan koruyabildiklerini fark etmişlerdir. Böylece ürün, lezzetiyle Türk sofralarının olmazsa olmazlarından biri halini almıştır.
Kırmızı ahududu faydaları ile ön plana çıkan meyvelerden biridir. Özellikle sindirim sistemi için önemli faydaları olduğu bilinen, ahududunun reçel formu, çoğu zaman meyve halinden fazla sevilir. Ahududu reçelinin başlıca faydaları şu şekilde sıralanabilir:
 • Halsizlik ve yorgunluk şikayetlerine iyi gelebilir.
 • Damar yetmezliğine karşı koruduğu bilinir.
 • Hamileler tarafından tüketildiğinde, reçelin içerisindeki ahududu meyveleri sayesinde doğum sancıları azalabilir.
 • Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayabilir.
 • İshal rahatsızlığının giderilmesine yardımcı olabilir.
 • İdrar söktürücü özelliği vardır.
 • Kanser hücreleri ile savaşma konusunda son derece etkili olduğu bilinir. Kolon ve akciğer kanseri gibi çok sayıda kanser türünün gelişmesini engelleyebilir.
 • İçeriğindeki yüksek lif oranı sayesinde sindirim sisteminin düzenlenmesine destek olabilir.
 • DNA hasarına karşı önleyici etkisi olabilir.
 • Hafıza kaybı gibi sorunların giderilmesinde destekleyici olabilir.
 • Kemik sağlığı konusunda da oldukça yararlı olduğu bilinir. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde sağlıklı bir kemik yapısı oluşmasında etkili olabilir.
 • Ahududu reçelinin içeriğinde yer alan ahududu meyvesi, kandaki şeker miktarının dengelenmesi için olumlu etkide bulunabilir.

Ahududu Reçeli Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her sabah kahvaltıda tükettiğinizde gün boyu enerjik olmanızı sağlayan ahududu reçeli, bu özelliği sayesinde kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Ancak bu ürün yalnızca ekmek üzerine sürerek tüketilmekle kalmaz, aynı zamanda hamur işlerinde tatlandırıcı olarak da kullanılabilir.
Özellikle diyet yapan ve rafine şekerden uzak duranlar için şekersiz ahududu reçeli, mükemmel bir tatlandırıcı seçeneğidir. Hem sayısız faydasından yararlanmak hem de diyetinizi bozmadan sağlıklı tatlılar tüketmek için ahududu reçelini tercih edebilirsiniz.
Gıda ürünleri üretilirken ve satın alınırken dikkat edilmesi gereken önemli şeylerden biri, yapımında kullanılan malzemelerin taze olmasıdır. Bu kural ahududu reçelleri için de aynı şekilde geçerlidir.
Yapımında kullanılan meyvelerin taze olmasına özen göstermeniz çok önemlidir. Aksi halde taze olmayan meyvelerle yapılan ürün, istenilen tadı vermeyecektir. Bunun için ürünü mutlaka güvendiğiniz bir markadan satın almanız gerekir.
Çok sevilen ürünlerin birbirinden enfes aromalara sahip farklı çeşitleri bulunur. Ahududu reçeli de bu çeşitlerden yalnızca biridir. Taze meyvelerden doğru yöntemlerle hazırlanan Seğmen ahududu reçeli, gerek ekmeğin üzerine sürerek gerek hamur işlerinin içinde tatlandırıcı olarak afiyetle tüketilebilir. Sayfamızdaki ahududu reçellerini satın alarak hem sofralarınıza lezzet katabilir hem de sağlığa olumlu etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Seğmen Ahududu Reçeli Fiyatları

Özellikle kahvaltı söz konusu olduğunda ahududu reçelinden mutlaka bahsetmek gerekir. Genel olarak taze ya da kurutulmuş meyvelerden hazırlanan reçel çeşitleri arasında ahududu reçeli, çok sevilenlerden biridir.
Her sabah kahvaltı sofralarının baş yiyeceklerinden biri haline gelen ahududu reçelleri, uzun süre hiç bozulmadan saklanabilir. Özellikle kek ya da pasta gibi tatlı çeşitlerinde ahududu reçeli olmazsa olmaz bir ürün haline gelmiştir.
Ahududu reçeli yalnızca süslemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tatlınıza eşsiz aromasıyla harika bir lezzet katar. Yaz kış fark etmeden her mevsim afiyetle tüketilen ahududu reçeli fiyatı sıkça araştırılır. 
‘Ahududu reçelinin kilosu ne kadar?’ sorusuna net bir yanıt vermek mümkün değildir. Reçel fiyatları çeşitlilik göstermekle beraber, zamanla farklı markalar tarafından üretilmelerine yol açmıştır. Bu da farklı fiyat seçeneklerini ortaya çıkarır.
Taze meyveler ve özenli işçilikle hazırlanan Seğmen ahududu reçeli, tıpkı vişne reçeli fiyatı gibi indirim fiyat avantajları ile size ulaşır. Sayfamızda bulunan cam kavanoz ve plastik kova içerisinde bulunan farklı gramajlardaki ahududu reçelleri, hızlı ve güvenilir şekilde kapınıza kadar ulaşır. Benzersiz Seğmen lezzeti ile hazırlanan ahududu reçeline, online alışveriş güvencesi ve indirim fırsatlarımızla sahip olmak için acele edin!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...