YENİ ÜYEYE ÖZEL "SEGMEN10" KODU İLE %10 İNDİRİM!
İncir Reçeli
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
İncir Reçeli
  • İncir Reçeli

İncir Reçeli

İncir reçeli, her kahvaltıyı enfes aromasıyla tatlandıran özel lezzetlerden biridir. İçerisindeki meyvelerden aldığı vitaminler ile sağlığa birçok faydası olan incir reçeli, lezzetinin yanı sıra besleyici özelliği ile de ön plana çıkar.

Doyurucu kıvamı ile gün boyu tatlı ihtiyacınızı sağlıklı bir şekilde karşılayan incir reçeli, birçok damak tadına hitap eden özel bir yiyecektir. Kahvaltı sofralarının popüler yiyeceklerinden olan incir reçelleri, dilerseniz tatlıların içine aroma katması için de kullanabilirsiniz.

İncirin şeker ile birlikte kaynatılması ile hazırlanan ürün, aynı zamanda geleneksel bir besin kaynağıdır. Enerji verici etkisi ve sağlıklı bir yiyecek olma özelliği sayesinde çocuklar ve yetişkinler tarafından büyük ilgi görür. İncir reçeli fiyat aralığı ise gramajına göre değişkenlik gösterir.
Kahvaltılık ürünler yapımında kullanılan meyvelere göre farklı çeşitlere ayrılır. Bu çeşitler arasında çok tercih edilenlerden biri de incir reçeli olarak karşımıza çıkar. Dut ailesinin bir parçası olan incir, reçel yapımında sıkça kullanılan meyvelerden biridir.
Ege bölgesi başta olmak üzere ağırlıklı olarak Akdeniz, Marmara ve Karadeniz bölgelerinde üretilir. Evinizde su, şeker ve inciri kaynatarak ve çeşitli işlemlerden geçirerek incir reçeli hazırlayabileceğiniz gibi dilerseniz sayfamızdan kolayca satın alabilirsiniz.
Besleyici ve doyurucu bir lezzet deneyimi sunan incir reçeli titizlikle ambalajlanarak, sitemizde satışa sunulur. Ürün kategorisindeki Türk Gıda Kodeksi’ne uygun, hijyenik koşullarda ürettiğimiz kahvaltılık incir reçellerine, ihtiyaçlarınıza uygun gramajı seçerek kolayca sahip olabilirsiniz.

Geniş Kullanım Seçenekleri Sunan İncir Reçeli

İncir reçeli, gıda ürünleri arasında herkes tarafından sevilen ve sıkça tüketilen yiyeceklerden biridir. Özellikle geleneksel Türk sofralarının olmazsa olmazı olan incir reçeli, farklı meyvelerden hazırlanan leziz çeşitleri ile damaklarda unutulmaz bir iz bırakır.
İncir reçeli özellikle kahvaltı sofralarında severek tüketilen enfes kahvaltılıklardan biridir. Genellikle kahvaltıda ekmeğin üzerine sürülerek tüketilen incir reçelinin tek kullanımı bu değildir. Kahvaltı sofralarını süsleyen incir reçelini, dilerseniz tatlı tariflerinde ve pasta süslemeleri için kullanabilirsiniz.
Sayfamızda bulabileceğiniz 380 gr ve 800 gramlık cam kavanozlarda satılan incir reçelleri ile tatlılarınıza bambaşka bir aroma katabilirsiniz. Zengin ürün çeşitliliğimizden faydalanabilir, kaliteli ve lezzetli aromaları ile beğeninizi kazanacak reçel çeşitlerine kolayca sahip olabilirsiniz.
İncir reçeli, özel günlerde çay, kahve ile birlikte kek, kurabiye ve daha pek çok tatlının içinde özel kıvamının lezzet vermesi için kullanılabilir. Dilerseniz incir reçelini hamur işlerinin içerisinde değil, yanında sos ya da iç malzemesi olarak da kullanabilirsiniz.
Bu sayede sevdiklerinize farklı ve cezbedici lezzetler ikram edebilirsiniz. Gündelik sofralarınızda ise genellikle kahvaltılık olarak kullanabileceğiniz incir reçelini tek başına tatlı olarak kaşık kaşık yiyebilir veya ekmek, tereyağı, yoğurt, süt, kaymak ya da peynir ilavesiyle birlikte tüketebilirsiniz.
Ayrıca bu özel ve yöresel lezzet, ev ziyaretlerinde doyurucu, besleyici ve sağlıklı bir hediye alternatifi olabilir. İncirin uzun süre boyunca, mevsimlerden bağımsız olarak tüketilmesini sağlayan incir reçelini uygun koşullarda, tavsiye edilen tüketim tarihine kadar bozulmadan saklayabilirsiniz. Sayfamızdan online olarak satın aldığınızda ayağınıza kadar gelen, hem sağlıklı hem de lezzetli incir reçellerini afiyetle tüketebilirsiniz.

Kahvaltılık İncir Reçeli

Türk mutfağındaki geleneksel kahvaltı sofralarının vazgeçilmez parçası olan incir reçeli; farklı içerik, ambalaj ve miktar çeşitliliğiyle sofralarınıza taşınır. Meyvelerin uzun süre bozulmadan saklanması için geliştirilen ve ilk kez Türkler tarafından keşfedildiğine inanılan incir reçelinin tarihi, yüzyıllar öncesine kadar uzanır.
Taze mevsimlik incir kullanılarak hazırlanan incir reçelleri, farklı damak tatlarına sahip olanlar için birbirinden lezzetli seçenekler sunar. Kahvaltıda ekmeğin üzerine sürerek tüketilen reçel çeşitleri arasından çok sevilenlerden biri de, incir reçeli olarak bilinir.
İncir reçeli faydaları lezzeti kadar fazla olan yiyeceklerden biridir. Geçmişten bu yana besleyici ve sağlıklı özelliği ile sıkça tüketilen meyvelerden biri olmuştur. Bu durum incir reçelini kahvaltı sofralarınızı renklendiren bir ürün yapar.
İncir reçeli içerisinde bulunan farklı vitamin, mineral, antioksidan ve güçlü lifler sayesinde olumlu etki oluşturur. Faydaları adeta saymakla bitmeyecek, rengi, kokusu ve tarifsiz tadıyla her damak zevki için harika bir lezzet sunan ürünler arasında yer alır. Özellikle soğuk kış aylarında tüketildiğinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir.
Bu sayede sizi grip, nezle ve soğuk algınlığı riskine karşı koruma ihtimali vardır. Sesteki çatallanma, öksürük ve boğaz ağrısı sorunlarının giderilmesinde oldukça etkili olabilir. Vücutta bakteri ya da mikrop oluşumunu ve yayılmasını önleyebilen incir reçeli, kalp ve damar sağlığı için de oldukça güçlü bir koruyucudur.
Kandaki kolesterol seviyesini azaltabildiği bilinen incir reçelinin, kalp ve damar problemlerinin önüne geçme etkisi de bulunur. Magnezyum, kalsiyum ve potasyum içerdiği için kemikleri güçlendirir. Düzenli şekilde incir reçeli tüketerek, ileriki yaşlarda oluşabilecek göz ve solunum yolu problemlerine karşı korunabilirsiniz.

Seğmen Kalitesiyle İncir Reçeli Fiyatları

Söz konusu geleneksel Türk sofraları olduğunda, incir reçeli mutlaka sofrada yerini alır. Taze veya kurutulmuş incirlerden yapılan ürün, çok sevilen kahvaltılıklardan biridir. Her sabah kahvaltı sofralarının vazgeçilmezlerinden biri haline gelen üründe, uzun süre bozulmadan saklanma özelliği bulunur.
Özellikle kek ve pasta gibi tatlı çeşitlerinde incir reçelinin aromasından sıkça faydalanılır. Sadece tatlınıza eşsiz aromasıyla harika bir lezzet katmakla kalmaz, aynı zamanda süsleme için de harikalar yaratır. Mevsim fark etmeden her zaman afiyetle tüketebileceğiniz incir reçeli fiyat aralığı sıkça araştırılır.
İncir reçeli fiyatı için net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü reçel çeşitlerinin bu kadar fazla olması, zamanla farklı markalar tarafından üretilmesine yol açmıştır. Bu da farklı fiyat seçeneklerini ortaya çıkarır. Taze incirler ve özenli işçilikle hazırlanan Seğmen incir reçeli, kampanyalı fiyat fırsatları ile size ulaşır.
Sayfamızdaki 358 gram ve 800 gram cam kavanozlarda bulunan incir reçelleri arasından seçim yaparak, incir reçeli satın al seçeneğini kullanabilirsiniz.  Bu sayede eşsiz aroması ile damakları şenlendiren incir reçellerine, hızlı ve güvenilir şekilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca çok sevilen bir diğer kahvaltılık ürünü olan tahin çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.
Seğmen kalitesinin yansıması olan birbirinden lezzetli incir reçellerine online alışveriş güvencesi ve indirimli fiyat avantajlarıyla sahip olmak için daha fazla beklemeyin!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...