YENİ ÜYEYE ÖZEL "SEGMEN10" KODU İLE %10 İNDİRİM!
Marmelatlar
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Marmelatlar

Marmelat

Marmelat, günümüzde reçel kadar bilinmese dahi kahvaltı masalarında yeri olması gereken yiyecek çeşitleri arasındadır. Reçel ve marmelatın arasında bazı farklılıklar vardır. Reçel daha taneli bir yapıda iken marmelat daha sürülebilir kıvamdadır. Ayrıca tatlısı hafif ve meyveler de tam anlamıyla püre şekildedir.
Ürünler, yapı olarak reçele göre daha hafif olması sebebi ile tercih edilir. Ürünlerin ekmek üzerine sürülebilecek kıvamda olması ürünlerin daha kolay bir şekilde yenilmesine olanak sağlar. Marmelat sürülmüş olan bir dilim ekmek özellikle çocuklar için fazlasıyla besleyici bir kahvaltı seçeneği olur. Marmelatlar, ürünler taze meyvelerden üretilmektedir.

Besleyici ve Lezzetli Marmelat Çeşitleri

Anadolu'nun en lezzetli ve en özel besinleri arasında yer alan marmelatların çok sayıda çeşidi vardır. Bu sayede oldukça geniş bir ürün yelpazesi içerisinde satışa sunulur. Kızılcık, kuşburnu, kayısı, şeftali, ayva ve erik marmelatı gibi farklı meyve türlerinin marmelatlarının bulunduğu kategori içerisinde, tercih edebileceğiniz pek çok seçenek bulunur.
Kuşburnu marmelatı; Sonbahar dönemlerinde olgunlaşan kuşburnu; taze meyvesi hali ile farklı kullanımlara sahiptir. Kuşburnu, Anadolu’nun genellikle kayalık ve dağlık kırsal bölgelerinde yetişir. Özellikle Karadeniz şehirlerinde 27 farklı türüne rastlayabilirsiniz.
Erik marmelatı; Düşük kalori sahibi olması sebebiyle diyet tercihi açısından ilk sıralarda erik marmelatları gelir. Aynı zamanda sağlık için de son derece faydalı olduğu bilinir.
Kızılcık marmelatı; Kızılcık marmelatı taze olan kaymakla beraber yenildiği zaman oldukça nefis olur. Bazı bölgelerde eylül kirazı ya da kiren olarak da isimlendirilen kızılcık, sağlığa fazlasıyla yararlıdır.
Kayısı marmelatı; Kayısı marmelatı, ülkemizde hem yemeklerin hem de sabah kahvaltılarının vazgeçilmez besinleri arasında yer alır. Kayısı meyvesinin pancar şekeri ile beraber pişirilmesi işleminin ardından elde edilen bir üründür.

Marmelatın Faydaları Nelerdir?

Dört mevsim boyunca meyvelerin sunmuş olduğu nimetlerden en keyifli ve lezzetli şekilde faydalanma şansınız oluşur. Özellikle kahvaltı masalarında reçelin yerine ya da kurabiye gibi bazı tatlı tariflerinde kullanarak son derece sağlıklı lezzetler oluşturabilirsiniz.

İçeriklerinde yer alan yoğun vitaminler sayesinde, bağışıklık sisteminin ekstra güçlenmesini sağladığı söylenir. Bu sayede kış mevsiminde denk gelinen hastalıklara karşı korunmuş olabilirsiniz. Ayrıca tam anlamıyla bir enerji kaynağı olarak kabul edilir. Böylece gün içinde zindelik kazanabilirsiniz.

Kan yapıcı etkileri ile bilinen ürünler, sabahları kahvaltı sofralarında ekmek ile beraber tüketilebilir. Bu şekilde tüketildiği zaman kişilere enerji verdiği bilinir.

İnsanlar kendilerini yorgun ya da halsiz hissettikleri zaman ceviz ile beraber ürünlerden yiyebilirler. Bu ikili bir araya geldiği zaman ortaya çıkan lezzet kısa süre içerisinde kişileri canlandırdığı düşünülür.
Ürünlerin içinde bulunan zengin vitaminler büyük küçük tüm kişilere büyük faydalar sağlar. Hem eşsiz lezzeti hem de hoş ambalaj tasarımlarıyla sofralarda farklı bir hava yaratır.

Seğmen Marmelat Çeşitleri

Ürün çeşitlerini satın alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunur. Ayrıca ürünlerin her biri farklı gramaj oranlarına sahiptir. Satın almadan önce ürünleri incelerken hem fiyat aralıklarını hem de gramaj oranlarını karşılaştırabilirsiniz. Bu ürünlerin dışında da tüketebileceğiz çok sayıda farklı ürün alternatifi vardır. Hepsini detaylıca inceleyerek seçim yapabilirsiniz.
Marmelat çeşitlerinin arasında seçim yaparken dikkat edeceğiniz ufak noktaların yanı sıra ürünleri muhafaza ederken de önem arz eden birtakım ayrıntılar vardır. Ürünlerin hemen hemen hepsi şekerli bir yapıda olmalarından dolayı ağız kısımlarının kapalı olacak şekilde, aynı zamanda kuru serin ve doğrudan güneş almayan noktalarda muhafaza edilmesi gerekir.
Marmelat fiyatları, ürünlerin içeriğinde yer verilmiş olan maddelere ve gramaj oranlarına göre şekil alır. Ürünlerin açıklama kısımlarını detaylı inceleyip seçim yapabilirsiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...