YENİ ÜYEYE ÖZEL "SEGMEN10" KODU İLE %10 İNDİRİM!
Şeker İlavesiz Reçel
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Şeker İlavesiz Reçel
  • Şeker İlavesiz Reçel

Şeker İlavesiz Reçel

Kahvaltıları son derece keyifli bir hale getiren ürünlerden biri olan reçel, taze yapıdaki meyvelerin ve sebzelerin kaynatılması sonucunda elde edilir. Hemen hemen her damak zevkine uygun seçenekler sunan reçel çeşitleri sayesinde kahvaltı sofraları renklenir. Günümüzde en fazla tercih edilen reçel seçenekleri arasında; vişne, çilek, kayısı ve böğürtlen yer alır.
Fakat reçel seçenekleri sadece bu meyve çeşitleri ile sınırlı değildir. Günümüzde neredeyse akla gelebilecek pek çok sebzenin ve meyvenin reçeli üretilir. Mevsimi geldiği zaman dalından toplanan meyve ve sebzeler sayesinde yıl boyunca sağlıklı bir şekilde reçel tüketebilirsiniz. Seçenek sayısının fazla olmasından dolayı damak zevkinize uygun olan çeşidi kolayca bulabilirsiniz.

Şeker İlavesiz Reçel Nedir?

Kahvaltı sofralarında ya da tatlı yapımında kullanmak adına şekersiz reçel çeşitleri son derece ideal bir seçim olur. Gıda sektörü içinde katkı maddesi bulunmayan ürünleri tercih etmeniz ve sağlıklı beslenmeye özen göstermeniz büyük önem arz eder. İçeriğinde şeker barındırmayan reçel çeşitlerinde elma suyu konsantresi ile limon suyu konsantresi kullanılmaktadır.
Şekersiz reçel seçenekleri, meyvelerin doğal yollar kullanılıp hazırlanarak kaynatılmasının sonucunda elde edilir. Aileniz ve sevdiklerinizle yemeye doyamayacağınız ürünlerin üzerinde katkısız reçel ibaresini görmeniz gerekir. Bu sayede ürünlerin doğal ve şekersiz olup olmadığını daha rahat anlayabilirsiniz.

Şeker İlavesiz Reçeller Nasıl Hazırlanır?

Reçel yapılacak meyveler, mevsimi geldiği zaman dalından tek tek toplanıp hazırlanır. Toplanmış olan meyveler tazeliklerini koruyarak son derece güvenli olacak şekilde muhafaza edilir. Sonra tüketicilerle buluşması adına temizlenip varsa çekirdeklerinden ayrıştırılır. Özel kaynatma teknikleri kullanılıp meyveler reçel haline getirilir.
Uzun bir süre boyunca tazeliğini koruyabilmesi adına vakumlanıp tüketici karşısına çıkmaya hazır hale getirilir. Şeker ilavesi olmayan reçel çeşitlerinin üretim aşamasında tatlandırması amacı ile elma suyunun konsantresi kullanılır. Bu sayede ürünler eşsiz lezzetini tamamen meyvelerin doğal aromalarından alır. Ürünlere ayrıca şeker ilavesi yapılmaz. Ürünler %65 oranında meyveye sahiptir. Aynı zamanda sıcak dolum tekniği tercih edilir.
Kahvaltı sofralarında güvenli bir şekilde şeker ilavesi olmayan reçel yiyebilmeniz adına ürünlerin içeriğinde herhangi bir yapay madde kullanılmaz.

Şeker İlavesiz Reçeller Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Şeker ilavesi olmayan reçel çeşitleri, kapak bölümleri açılmadığı sürece yani vakumlu haldeyken uzun süre muhafaza edilebilir. Ancak ürünlerin hem serin hem de kuru ortamlarda saklanması tavsiye edilir. Rutubetsiz yerlerde ya da oda koşullarında saklandığı sürece son tüketim tarihine kadar bozulmaz. Ancak ağız kısmı açıldıktan sonra genel olarak birkaç ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir. Ürünlerin içeriğinde %65 oranında meyve, elma suyunun konsantresi, limon suyunun konsantresi ile kıvam arttırıcı kullanılır.

Reçel Alımında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bu alanda uzman olan doktorlar, özellikle yapay şekerden kesinlikle uzak durulması gerektiğini sık sık dile getirir. Katkı maddesi barındırmayan ve şeker ilavesiz olan reçel çeşitlerinin sayısı son derece fazladır. Ancak her reçel aynı kaliteye sahip değildir. Bu nedenle seçim aşamasında bazı noktalara dikkat etmenizde fayda vardır. Şeker ilavesiz olan Seğmen marka reçel çeşitlerinde yüksek meyve oranları değerleri içerir. Bu sayede Seğmen markasına ait olan reçel çeşitlerini güven içerisinde tüketebilirsiniz.

Şeker İlavesiz Reçel Çeşitleri Nelerdir?

Şeker ilavesiz reçellere duyulan ilgi oranı her geçen gün artış gösterir. Durum böyle olduğu zaman sık sık farklı meyvelerden yapılmış olan ürünler ortaya çıkar. Bu durum aslında tüketiciler açısından son derece avantajlıdır. Seçenek kısmında herhangi bir kısıtlama olmaması sayesinde insanlar, damak zevkleri için en uygun ürünleri kolayca bulabilirler.
Şeker ilavesiz reçellerin çocuklar tarafından da tüketilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ancak her ne kadar şeker içermese de, ürünlerin yoğun oranda tüketilmesi doğru değildir. Bu nedenle günlük belli dozlarda tüketilmesi tavsiye edilir. Ürünler arasında en fazla öne çıkan seçenekler; ahududu, böğürtlen, kayısı, vişne ve çilek reçeli şeklindedir.

Seğmen Şeker İlavesiz Reçel Fiyatları

Ürünlerin içerikleri ve çeşitleri kadar satışa sunulduğu fiyat aralıkları da kişiler tarafından merak edilir. Seğmen şeker ilavesiz reçel fiyatları, ürünlerin gramaj oranına göre şekil alır. Genel olarak cam kavanozlar içerisinde üretilmiş olan ürünler için satış rakamı belirlenirken birtakım detaylar göz önünde bulundurulur.
Üretim tekniği, ürün içeriğinde yer alan malzemeler, üretim süresi ve içerikteki malzemelerin oranları gibi akla gelebilecek tüm detaylar fiyatlar üzerinde etkili olur. Seğmen marka şeker ilavesiz reçelleri, merak ettiğiniz bütün detaylarla birlikte inceleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz incelemelere bağlı olarak gerek damak zevkinize gerekse de bütçenize uygun bir seçeneği son derece kısa süre içerisinde bulabilirsiniz. Ayrıca Seğmen ile diğer reçel çeşitleri arasında inceleme yapabilir, farklı gıda ürünleri için tahin kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...