300 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Reçel Marmelat

Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Reçel Marmelat

  • Reçel Marmelat

Kahvaltı Sofralarının Lezzeti: Reçel

Reçel, meyvelerin çeşitli şekillerde şekerle kaynatılması ile yapılan bir tatlı türüdür. Reçel çoğunlukla kahvaltılarda tüketilir. Bunun yanında pasta, kek gibi tatlılarla birlikte de kullanılıyor. İnsanlar hem yaşadıkları coğrafya hem de yetiştirdikleri ürünlere bağlı olarak çeşitli sebze, meyve, kabuk ve çiçek gibi değişik besin maddeleriyle bu lezzetli ürünleri yaparlar. Kahvaltılık reçeller güne hem enerjik hem de sağlık dolu başlamak için harika bir yoldur. Her damak tadına uygun hazır reçel çeşitlerini kahvaltı sofralarınız dışında farklı öğünlerde de tüketebilirsiniz.

 

Ürünler genellikle; meyvelerin tüm, yarım ya da daha ufak parçalar halinde doğranarak şeker katkısıyla pişirilir. Kıvamlı ve sürülebilir nitelikte olan bir gıda maddesidir. Ürünlerin üretiminde kullanılacak meyvelerin ve sebzelerin bu amaca uygun olması önemlidir. Aynı zamanda taze, kaliteli ve sağlıklı olması da büyük önem taşır. Üretimi yapılacak reçelin meyveleri ve sebzeleri, kullanım için uygun olan dönemde hasat edilmelidir. Sezon dışında üretimi yapılacak meyveler ise bol bulunduğu dönemlerde birtakım ön işlemlerden geçirilip uygun depolama şartlarında üretim yapılana kadar muhafaza edilebilir.

Hem Leziz Hem Sağlıklı Kahvaltılık Reçel Çeşitleri

Günümüzde farklı besinlerden elde edilen seçenekler vardır. Bu çeşitlerden kısaca bahsetmek gerekirse;

Vişne reçeli; Vişne reçeli sofralarda her zaman kendine yer bulur. Hem hafif mayhoş hem de tatlı bir lezzet arayan kişiler için bu ürünler kahvaltı masalarının vazgeçilmezi olarak kabul edilir. Kahvaltılarınızı süsleyen bu lezzeti dilerseniz hazırladığınız kurabiyelerde ya da tatlılarda sos olarak kullanma şansınız vardır.

Gül reçeli; Gül reçeli, özellikle Türk mutfağında bulunan bir türdür. Osmanlı zamanından beri yapılır. Geleneksel Isparta mutfağında da bulunur. Tadı da son derece lezzetlidir.

Kayısı reçeli; Yazın en lezzetli meyvelerinden olan kayısının reçeli ayrı güzeldir. Bu nefis ürünle kahvaltı masalarınıza renk katabilirsiniz. Yaz kış rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Çilek reçeli; Göz alıcı kırmızı rengi ve damakta kalan tadıyla beğeni kazanan çilek reçeli, büyük küçük herkesin damak zevkine hitap eder. Lezzetiyle olduğu kadar faydalarıyla da ön plana çıkar. Günümüzde favori reçel çeşitleri arasında her zaman ilk sıralarda yer alır.

Diyabetik reçel; Diyabet hastalarının kullanımı için de uygun olan diyabetik reçeller, sağlık açısından da önemli bir yere sahiptir. Özellikle son zamanlarda uzmanlar tarafından da sık sık tavsiye edilir.

Probiyotik reçel; Probiyotik reçeller mide ve bağırsak florasındaki dengeyi koruyan, oldukça faydalı reçellerdir.

Seğmen Hazır Reçel Çeşitleri:

Reçel Seçiminin Püf Noktaları ve Reçel Fiyatları

Ürünleri satın alırken dikkate alınması gereken bazı detaylar vardır. Kişilerin seçim yaparken ilk dikkat ettikleri nokta, reçel fiyatları olur. Ürünlerin içeriğinde yer alan meyveler ve kutuların ebatı gibi durumlara göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Farklı bütçelerin göz önüne alınarak şekillendiği fiyat aralıkları, ürünlerin her kesim tarafından yaygın olarak kullanılmasına olanak sağlar. Farklı boyutlara sahip olan kavanozlarda ya da ambalajlarda satışa sunulan reçel çeşitleri, değişik fiyat aralıklarına sahiptir. 1 kg reçel, en çok tercih edilen reçel türüdür ve fiyatları reçel çeşitlerine göre değişmektedir. Ürünler arasında seçim yaparken dikkat edilen bir başka konu ise yapım aşamasında kullanılan malzemeler ve uygulanan yöntemlerdir. Doğal ürün tüketmek isteyen kişiler genel olarak; katkı maddesi, kimyasal ya da yapay tatlandırıcılar içermeyen seçeneklere yönelirler. Bu ürünler aslında tüketiciler açısından bakıldığı zaman hem faydalı hem de uzun ömürlüdür. Ürünlerin uygun koşullarda üretildiğini anlamanın birkaç yolu vardır.

Doğal şekilde üretilenlerde her zaman olgun meyveler tercih edilir. Meyvelerin üzerinde zarar görmüş ve ezilmiş yerler çıkartılır. Uzun zaman boyunca da bozulmadan tüketilebilir. Ürünlerin kıvamı, aslında sağlıklı olup olmaması konusunda kişilere fikir veren bir diğer detaydır. Fazlasıyla sıvı ya da katı formda olan reçel, içeriğinde bulunan katkı maddelerine bağlı olarak organik bir kıvama ulaşamaz. Bu açıdan da ürünlerin sağlıklı olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür. Kişilerin sağlığını göz önünde bulundurarak üretimlerini yapan Seğmen markasına ait olan reçel çeşitlerini güvenle tüketebilirsiniz. Seğmen reçelleri hem lezzeti hem de fiyatıyla yüzünüzü güldürür.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...